1. Home
  2. Reklama i Pozycjonowanie - SEO
  3. Jak zrobić przekierowanie stron?

Pokaż więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak zrobić przekierowanie stron?

Jeśli zmieniłeś strukturę sklepu lub strony – usunąłeś produkty, kategorie, artykuły – a chcesz aby użytkownicy oraz boty Google i innych wyszukiwarek, wchodząc na te strony nie widziały informacji typu „Strona której szukasz nie istnieje”, możesz skorzystać z przekierowań 301.

Czym są przekierowania i jak je stosować?

Użytkownik trafiający na Twoją stronę internetową, na której zawsze pod adresem XYZ znajdowała się jakaś konkretna, przydatna treść i nagle zniknęła, może być zdezorientowany. Nie ma jej, jest tylko komunikat: „Strona której szukasz nie istnieje”. Pewien rodzaj dezorientacji może odczuć także GoogleBot, który będzie musiał uwzględnić brak treści pod dotychczasowym adresem. Może to oczywiście przełożyć się negatywnie na widoczność e-sklepu lub strony WWW w wynikach wyszukiwania, co ma też znaczenia dla Twojego pozycjonowania.

Co można zrobić, aby Twój użytkownik, potencjalny klient lub bot wyszukiwarki, nie czuł się zagubiony? Wystarczy skorzystać z opcji przekierowania 301.

 

Jak zrobić przekierowania stron (linków) w usługach sStore / eBiznes.pl?

  1. Zaloguj się do panelu klienta i przejdź do usługi SKLEPU lub STRONY lub HOSTINGU ( w zależności od usługi, którą posiadasz, a z której chcesz zrobić przekierowania ).

 

2. Wybierz opcję Przekierowania strony i kliknij Dodaj przekierowanie.

 

3. Następnie należy podać podstronę (czyli link zaraz po adresie domeny) i miejsce docelowe (czyli cały link do strony docelowej), do której ma kierować przekierowanie.

W razie problemów lub gdy nie widzisz opcji przekierowań w swojej usłudze, napisz do nas.

Chcesz pozycjonować swój sklep internetowy lub stronę WWW?

Szukasz usług pozycjonowania?

Zaktualizowano 5 stycznia 2022

Czy ten artykuł był pomocny?

Related Articles