Pokaż więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mapa witryny – sitemap.xml – czym jest i jak ją stworzyć?

 

Mapa witryny XML


Jeżeli kiedykolwiek czytałeś artykuły związane z SEO, istnieje duże prawdopodobieństwo, że natknąłeś się na zwrot Mapa Witryny XML lub potocznie nazywane sitemap. Możliwe też, że już wiesz jakie korzyści przynosi i w jaki sposób przyczynia się do lepszego pozycjonowania Twojej strony internetowej.

Dodanie Sitemap do  Google Search Console w dużym stopniu wpływa na ogólne indeksowanie witryny w wyszukiwarce Google.

Czym jest mapa witryny XML?

Mapa witryny XML jest listą adresów URL, które mają być dostępne publicznie. W innych słowach, jest to zbiór linków, które chcesz aby wyświetlały się w wyszukiwarkach internetowych i były widoczne dla wszystkich internautów. Podobnie jak plik robots.txtsitemap pomaga wyszukiwarkom takim jak Google indeksować Twoją stronę e-sklepu, stronę WWW, czyli po prostu wskazywać im drogę po danej witrynie za pomocą prostej mapy.

Jak stworzyć mapę witryny XML?

Jeśli masz sklep internetowy na oprogramowaniu sStore to nie musisz się o to martwić, bo oprogramowanie sklepu automatycznie generuje aktualną mapę witryny (sitemap). Jeśli Twoja strona lub e-sklep nie są na systemach CMS, które mają opcję automatycznego generowania sitemap, musisz ręcznie wygenerować plik sitemap.xml. Z pomocą przychodzą darmowe narzędzia, takie jak np. generator map XML, który pozwala utworzyć Ci sitemapę.

W sklepach na oprogramowaniu sStore – na platformie SKLEPYWWW.PL – mapa witryny ( sitemap ) znajduje się pod adresem  http://.nazwa_sklepu.pl/google_sitemap.php , czyli np. dla sklepu https://demo.sstore.pl jest to adres https://demo.sstore.pl/google_sitemap.php .

Chcesz pozycjonować swój sklep internetowy lub stronę WWW?

Szukasz usług pozycjonowania?

Zaktualizowano 5 kwietnia 2024

Czy ten artykuł był pomocny?

Related Articles