1. Home
  2. Hosting i domeny
  3. Co to jest Certyfikat SSL?

Pokaż więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Co to jest Certyfikat SSL?

Certyfikat SSL dla sklepu internetowego lub strony WWW

Aby zapewnić bezpieczeństwo połączenia z witryną Twojego sklepu internetowego lub strony WWW, powinna ona korzystać z szyfrowanego protokołu HTTPS. Realizacja tego wymaga zamówienia usługi Certyfikatu SSL.

SSL to protokół sieciowy, który stał się powszechnie przyjętym standardem szyfrowania danych w Internecie. Dzięki SSL jest możliwe nawiązywanie bezpiecznych połączeń pomiędzy przeglądarką internetową, a serwerem na którym znajduje się strona internetowa lub sklep internetowy.

Dzięki swej uniwersalności SSL może być odpowiedzialny za szyfrowanie połączeń z witryną, ale także z serwerem FTP i serwerem poczty e-mail. Wraz z wejściem w życie RODO (Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych) certyfikaty SSL stały się jednym z podstawowych zabezpieczeń, które powinno się stosować w celu ochrony danych przesyłanych za pośrednictwem stron WWW.

Zabezpieczenie strony protokołem HTTPS jest szczególnie ważne w sklepach internetowych, ponieważ odbywa się tam rejestracja użytkowników i następuje przekazywanie danych osobowych oraz danych autoryzacyjnych podczas płatności online.

Jednak prowadzenie firmowej strony WWW także powinno być zabezpieczone certyfikatem SSL, ponieważ służy ona do bezpośredniego kontaktu z klientem, a adres WWW z bezpiecznym HTPPS buduje większe zaufanie do marki. W sumie każda komercyjna witryna powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL, szczególnie gdy ma funkcje zapisywania się do newsletteru, rejestracji i logowania albo płatności.

 

Opłata za usługę „Certyfikat SSL” jest opłatą roczną, a cena znajduje się na stronie. 30 dni przed końcem ważności usługi, wysyłamy informację o kończącej się usłudze, wtedy można ją przedłużyć na kolejny okres.

Uwaga!

– Instalacja certyfikatu SSL kupionego w eBiznes.pl, w ramach usługi „Certyfikat SSL”, jest darmowa!

– Instalacja na serwerze certyfikatu SSL kupionego w innej firmie, kosztuje 123 zł brutto – trzeba wtedy wysłać nam na e-mail wygenerowane klucze certyfikatu SSL.

– Instalacja certyfikatu SSL na serwerze zazwyczaj odbywa się w dniu jego zakupu.

Zaktualizowano 22 lipca 2023

Czy ten artykuł był pomocny?

Related Articles