1. Home
 2. Sklep internetowy sStore
 3. Produkty i kategorie
 4. Hurtownie
 5. Jak połączyć sklep internetowy z hurtownią / hurtownią dropshipping?

Pokaż więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak połączyć sklep internetowy z hurtownią / hurtownią dropshipping?

Sklep internetowy ma integrację z hurtowniami, także tymi oferującymi model sprzedaży Dropshipping – Dropshipping to model sprzedaży, w którym to hurtownia wysyła produkty bezpośrednio do klienta.

Dzięki integracji e-sklepu z hurtowniami i dostawcami, Twój e-sklep sam pobierze wybrane produkty i będzie je na bieżąco aktualizować. Nie musisz ponosić kosztów magazynowania oraz zatowarowania sklepu.

Opcja ta skierowana jest przede wszystkim do Sprzedawców ceniących sobie czas oraz wygodę. Integracja z hurtowniami pozwala zaoszczędzić nieraz kilka tysięcy złotych miesięcznie – dzięki automatyzacji nie musisz zatrudniać dodatkowych pracowników do pilnowania stanów i cen produktów. Dzięki tej usłudze możesz w prosty sposób poszerzyć ofertę swojego e-sklepu o nowe produkty, bardzo szybko rozpocząć sprzedaż internetową, korzystając z produktów udostępnianych przez duże hurtownie z różnych branż.

Sklep internetowy ma integrację z wieloma hurtowniami i dystrybutorami. Całą listę podłączonych hurtowni znajdziesz w panelu administracyjnym e-sklepu, w menu „Produkty i kategorie” > „Hurtownie” (po kliknięciu w przycisk +).

Katalog podłączonych hurtowni znajdziesz również na stronie.

Aby zainstalować hurtownię, musisz zacząć współpracę z tą hurtownią i uzyskać od niej plik XML z produktami. W innej sytuacji produkty nie zostaną zaimportowane do Twojego e-sklepu. Aby zacząć współpracę z wybraną hurtownią, skontaktuj się z nią i ustal warunki współpracy, pobierz z hurtowni link do pliku XML, login i hasło.

Dostęp do modułu hurtowni w e-sklepie, wiąże się z dodatkową opłatą (opłata jest niezależna od abonamentu sklepu lub licencji sklepu na własność) już od 44 zł / mies. (przy opłacie rocznej, czyli 499 zł netto rocznie). Możesz również płacić co 6 miesięcy lub co 3 miesiące – zobacz cennik dla modułu integracji z hurtowniami.

W ramach jednej, niskiej opłaty, masz dostęp do wszystkich hurtowni!

Moduł integracji Sklepu z Hurtowniami możesz wypróbować przez 14 dni (max. do 30 dni), bezpłatnie i bez zobowiązań! Wypróbuj już teraz.

Aby wypróbować moduł integracji sklepu internetowego sStore z hurtowniami (w tym z hurtowniami dropshipping) musisz mieć również zainstalowany sklep internetowy sStore.

Jeżeli w sklepie internetowym nie ma Twojej hurtowni, z którą chciałbyś zintegrować swój sklep internetowy sStore, zamów podłączenie nowej hurtowni jej teraz (już w cenie 249 zł netto).

Jak podłączyć Hurtownię do Sklepu Internetowego

Najpierw musisz mieć wykupiony dostęp do modułu hurtowni, lub zamówioną usługę testowego dostępu do modułu hurtowni. Jeśli masz już dostęp, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Później znajdź Hurtownię, z którą chcesz współpracować, sprawdź jaki ma asortyment i jakie ma warunki współpracy. Na stronie danej hurtowni, możesz również sprawdzić czy sprzedaje w modelu logistycznym Dorpshipping.

Jeśli pasuje Ci asortyment z tej hurtowni oraz jej warunki współpracy, zarejestruj się na stronie tej hurtowni, aby uzyskać link do pliku XML z produktami, który będzie niezbędny do podłączenia Hurtowni z Twoim Sklepem Internetowym.

Podłączanie hurtowni do sklepu sStore.

 1. Z menu Produkty i kategorie wybierz pozycję Hurtownie.+

 2. Kliknij w przycisk Dodaj w prawym górnym rogu strony.
 3. Wybierz hurtownię z odpowiedniej kategorii, zaznacz ją i kliknij w Zainstaluj.
 4. W kolejnym kroku pojawi się okno, w którym musisz dodać link do pliku XML i niekiedy dane do autoryzacji w hurtowni. Link do pliku XML oraz dane autoryzacyjne musisz otrzymać z hurtowni! Możesz również ustawić częstotliwość aktualizacji danych z hurtowni, zazwyczaj wystarczy raz na 1xdobę, 2 lub 3. Po wypełnieniu danych kliknij w Zainstaluj.

 • W tym momencie zostanie zainstalowana hurtownia.
 • Konfiguracja integracji z hurtownią.

  Po zakończeniu procesu integracji musisz skonfigurować swój sklep, aby integracja spełniła wszystkie Twoje oczekiwania. W tym celu:

  1. Z menu Produkty i kategorie wybierz pozycję Hurtownie.
  2. Kliknij ikonę Edytuj przy wybranej kategorii, a następnie kliknij Edytuj w nowo otwartym oknie.
  3. W poszczególnych polach wprowadź zmiany, których potrzebujesz.

   Zwróć uwagę na poniższe pola

   Nazwa hurtowni

   Jest to nazwa zainstalowanej hurtowni – nie da się jej zmienić.

   Link do pliku XML

   Jeżeli to pole jest puste, prawdopodobnie przy instalacji hurtowni nie podałeś linku do pliku XML, lub sklep przy rozpoczęciu pobierania produktów, poprosi Cię o wstawienie pliku XML z dysku Twojego komputera. W razie problemów napisz do nas.

   Mapuj kategorie hurtowni

   Mapowanie, czyli przypisywanie kategorii z hurtowni do kategorii istniejących w sklepie. Opcja jest warta uwagi, szczególnie gdy hurtownia nie ma dobrze ułożonych i opisanych kategorii. Jak zapować kategorie opisaliśmy w kroku poniżej.

   Kopiuj kategorie hurtowni

   Wybranie tej opcji spowoduje utworzenie w sklepie takiego samego układu kategorii, jaki istnieje w hurtowni.

   Ustal domyślną kategorię

   Wybranie tej opcji pozwala określić jedną docelową kategorię sklepu, do której wstawione zostaną wszystkie produkty z hurtowni.

   Marża sklepu

   Jest to wartość podana w procentach, o którą zostaną powiększone ceny z hurtowni.

   Ilość

   Tu określasz standardową ilość produktów, jaka zostanie ustawiona w sklepie. Niektóre hurtownie podają w pliku XML dokładne stany magazynowe produktów i wtedy ta ilość nie będzie miała znaczenia. Opcja jest przydatna, gdy hurtownia w pliku XML podaje jedynie czy produkt jest dostępny lub niedostępny, ale nie podaje ile produktów ma na stanie.

   Waga

   Podaj wagę ogólną produktów. Opcja jest przydatna gdy hurtownia w swoim pliku XML nie podaje wagi produktów.

   Pomiń produkty niedostępne

   Zalecamy aby ta opcja była załączona, wtedy produkty niedostępne w hurtowni, nie będą dodawane do sklepu internetowego.

  4. Gdy zakończysz konfigurację, kliknij przycisk Zapisz i aktualizuj ofertę.

  Mapowanie kategorii – przypisywanie kategorii z hurtowni do kategorii w sklepie

  Jeżeli podczas konfiguracji wybrałeś opcję mapowania kategorii, to następną czynnością, jaką musisz wykonać, jest mapowanie kategorii. W tym celu ponownie przejdź do edycji wybranej hurtowni i kliknij Mapuj kategorie hurtowni.

  Jeśli nie masz w sklepie internetowym jeszcze żadnych kategorii i produktów, hurtownia powinna być skonfigurowana na KOPIUJ KATEGORIE HURTOWNI. Dzięki temu w sklepie pojawią się Kategorie bezpośrednio z Hurtowni. Jeśli będziesz później chciał zmienić „drzewko” kategorii na inne, zrobisz to bez problemu.

  Import produktów z hurtowni.

  Mechanizmy na serwerze automatycznie uruchamiają plik XML z hurtowni, wtedy następuje aktualizacja oferty w Twoim sklepie internetowym. Ilość takich automatycznych uruchomień pliku XML (aktualizacji oferty z Hurtowni) jest zależna od tego co ustawiłeś przy instalacji hurtowni (od 1-3 x dobę). W sytuacjach tego wymagających, można ustawić większą ilość takiej aktualizacji, nawet do 12x/dobę, wystarczy dokupić tą usługę.

  Możesz również ręcznie uruchomić pobieranie się pliku XML z hurtowni lub jego aktualizowanie. W tym celu kliknij obok wybranej hurtowni ikonę Odczytaj plik XML.

  Musisz wiedzieć, że pobieranie się pliku XML i aktualizowanie go, jest procesem bardzo obciążającym serwery i może powodować wolniejsze działanie strony Twojego sklepu internetowego. Dlatego nie zaleca się tego robić za często – szczególnie gdy Hurtownie nie aktualizuje tak często swoich stanów, lub ma duże zapasy każdego z produktów.

  Czas trwania importu i aktualizacji pliku XML jest zależny od ilości produktów i zdjęć, które moduł integracji Sklepu z Hurtowniami, musi pobrać do sklepu – im większy plik, im więcej produktów, tym dłużej to będzie trwało.

  Proces ten dzieli się na trzy etapy:

  Najpierw plik jest fizycznie odczytywany i wstępnie przetwarzany. W czasie trwania tego procesu przeglądarka internetowa może na chwilę przestać reagować. Jest to jednak zjawisko normalne i nie wolno w tym czasie wyłączać okna przeglądarki!

  Potem następuje fizyczny odczyt produktów z hurtowni. Podczas trwania tej części procesu będziesz na bieżąco informowany o postępie, poprzez liczniki określające ilość produktów pozostałych do odczytania oraz ilość już odczytanych produktów. Będzie tam również podany orientacyjny czas do końca procesu importu. Widoczne będą również informacje o ogólnej ilości produktów do odczytania oraz ilości kategorii, które nie zostały zmapowane.

  Trzeci etap procesu to odczyt obrazków. Tu również pojawi się informacja o ilości zdjęć, jakie sklep musi odczytać oraz o szacunkowym czasie pozostałym do końca procesu.

  W czasie całego procesu ręcznej aktualizacji oferty z hurtowni, nie wolno wyłączać okna przeglądarki!

  Następne odczyty pliku XML i aktualizacja oferty z Hurtowni, będą odbywały się automatycznie, w tle. A Ty możesz sprawdzić czy oferta z Hurtowni się zaktualizowała i dokładnie kiedy, bo będziesz to widział na liście podłączonych w e-Sklepie Hurtowni – wybierając z menu, w panelu sklepu, Produkty i Kategorie > Hurtownie.

  Zaktualizowano 12 lipca 2023

  Czy ten artykuł był pomocny?

  Related Articles